Často kladené dotazy

Co je to certifikovaný digitální nátisk?

Certifikovaný digitální nátisk umožňuje zobrazit barevně věrný náhled tiskoviny ještě před tím, než se vytiskne na ofsetovém stroji v tiskárně. Digitální nátisk je v tiskárně požadován jako vzor pro kontrolu barevnosti.

V jaké podobě mám dodat podklady, abyste byli schopni...?

Zásadní je dodat podklady v co nejkvalitnější podobě je to možné.Pro přípravu tiskovin určených k tisku je nutné dodat kvalitní podklady ve vysokém rozlišení (nejlépe 300 dpi) případně vektorové podklady AI, EPS. Pro webové stránky pak stačí nižší rozlišení (72 dpi). Texty by měly být uloženy v separátním textovém souboru, fotografie by pak měly být uloženy odděleně. Častou chybou je vložení fotografií přímo do textového souboru, fotografie sice lze v určité kvalitě použít, ale jejich kvalita je zbytečně degradována.

Budeme chtít kalendář. Kdy je nejvhodnější začít s přípravou?

Nejlepší je začít s přípravou kalendáře co nejdříve i díky tomu, že tiskárny nabízejí přes léto levnější tisk než v termínech před koncem roku. Obecně lze výroba kalendáře v závislosti na složitosti grafického zpracování a celkovému nákladu tisku zvládnout cca do měsíce, v případě digitálního tisku kalendáře pak v řádnu týdnů.

Mám staré fotografie a chci je použít pro tisk

Fotografie jsme schopni kvalitně naskenovat a v závislosti na míře poškození předlohy i provést fotoretuše. Použitelná velikost se pak posuzuje individuálně dle konkrétního stavu předlohy.

Kdy je vhodné volit digitální a kdy ofsetový tisk?

Obecně pro malé náklady řádově do stovek kusů je vhodný digitální tisk, pro vyšší náklady od tisíců kusů výše pak tisk ofsetový.

Zajišťujete také tisk?

Vzhledem ke komplexnímu zajištění zakázky můžeme zajistit také tisk či se postarat o dokončující zpracování, případně poradit s výběrem vhodného dodavatele či techniky tisku. Vybírat tak můžeme z velkého množství ověřených a kvalitních tiskáren ať už se jedná o ofset, digitální tisk, sítotisk či digitální tisk s ofsetovou kvalitou. Tisk zajišťujeme nejen ke grafickému zpracování tiskovin, ale také samostatně z dodaných dat.

Kdy bude moje zakázka vytištěna?

Dodání výtisků upřesňujeme po zadání objednávky tisku na základě náročnosti výroby a zvolené technologie tisku. Digitální tisky bývají většinou k dodání do 48 hodin, ofsetový tisk je pak časově náročnější.

Jak se vypočítá cena zakázky za grafické práce?

Při výpočtu ceny vycházíme z reálně odpracovaných hodin, které zakázce věnujeme. Máme vyvinut vlastní interní systém, kde evidujeme veškeré informace spojené se zakázkou a tím ji máme pod kontrolou.

Archivujete staré zakázky?

Obecně se snažíme dlouhodobě archivovat veškerá data.